Bejelentkezés

Keresés a fórumban

Kulcsszó
Hálózatok
  • Oldal:
  • 1
  • 2

TÉMA: Frissitésekkel kapcsolatos problémák

Frissitésekkel kapcsolatos problémák 2019 jan. 25 17:44 #2316

• ferike
  • ferike profilkép
  • Nem elérhető
  • Profi fórumozó
  • Köszönetek: 2
Ma 17,20-kor frissitettem. A lokalizálást megint elrontották (Pl.: a passziánsz eddig magyar nyelvű volt, most angol), ikonokat cseréltek, kíváncsi vagyok, mikor normalizálódik már a KDE és a Plasma, hogy egy-egy frissitésnél ne kelljen szentségelni.
Lassan már ott tartok, hogy az eddig legjobban kedvelt PCLOS-t lecserélem valami más normálisan karbantartott linux rendszerre, mert kezd unalmas lenni, hogy egy-egy frissités után órákig bogarásszon az enber, hogy megközelitőleg visszaálljon az, amit eredetileg beállitott a "kiválóan testreszabható" linuxban. Tanultak a Microsofttól? Vagy a Microsoft programozói csinálják a PCLOS-t? :(
Az ikonokkal kapcsolatban nem csak az ikonokat állitották át a múltkor, hanem a karakterek méretezését is elszúrták, és azóta is hol így, hol úgy állitódnak be. Csak egy példa, most a kpatiencénél a beállitások miatt a kártyalapok valami rettenetesen el vannak állitva, a betüket-számokat alig lehet olvasni, a nyelv meg angol.
file:///home/borika/Downloads/622166.png
Utolsó szerkesztés: 2019 jan. 25 17:53 Írta: ferike.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Frissitésekkel kapcsolatos problémák 2019 jan. 27 11:57 #2319

• toroka
  • toroka profilkép
  • Nem elérhető
  • Adminisztrátor
  • Köszönetek: 43
Megnéztem. Frissítés után a kpat nyelve vegyes lett. Ez olyankor szokott lenni, amikor a nyelvi fájlt is átírják egy kicsit és így, ahol nincs közvetlenül mellérendelve magyar szöveg egy adott angol felirathoz, ott megtartja az angolt. (Elég csak egy sort beszúrni, vagy kihagyni és máris elcsúszik a fordítás. Idővel valószínűleg kijavítják a fordítók, de még nincs kész. Mondjuk egy kicsit zavaró.) Kerestem - igaz nem sokáig - a fordítást a könyvtárban, hogy belenézzek, de nem találtam. :(

Ami hibákat jelzel, az nem a PCLOS-csapat miatt van, hanem a KDE fejlesztési folyamatának következménye. Ne gondold, hogy más disztribúcióknál ezek a hibák ne jönnének elő. Szerintem a PCLOS normálisan karban tartott rendszer, noha nem hibátlan. Én OpenSUSE-t és Kubuntu-t is tartok a gépen, de a PCLOS-t kedvelem a leginkább.
Török Á.

Frissitésekkel kapcsolatos problémák 2019 jan. 28 16:48 #2322

• ferike
  • ferike profilkép
  • Nem elérhető
  • Profi fórumozó
Szia :)
Nekem is a PCLOS a kedvencem, és hiába mondják, hogy az ubi jobb, nekem nem tetszik, ezidáig a PCLOS jött be a legjobban, a Windows 10-et szinte nem is használom, az összeomláskor (másik hsz.-ban részleteztem) amúgy sem tudtam belépni.

Frissitésekkel kapcsolatos problémák 2019 jan. 29 08:05 #2324

• toroka
  • toroka profilkép
  • Nem elérhető
  • Adminisztrátor
Nálam két PCLOS van telepítve. A KDE egy régebbi HDD-n fut, amíg egy MATE SSD-ről meg. Újabban ezt használom többet.

A Kubuntu-t megvariáltam, hogy legyen root, de csak ritkán kapcsolom be. Igazából a Scribus miatt variáltam, mert az 1.5 SVN-verziót csak egyszer sikerül PCLOS-ra felraknom, az AppImage-változat pedig nem mindig működik rendesen PCLOS alatt.
Török Á.

Frissitésekkel kapcsolatos problémák 2019 febr. 14 06:31 #2337

• toroka
  • toroka profilkép
  • Nem elérhető
  • Adminisztrátor
ferike!
Most frissítsd a rendszert és visszakapod a magyar nyelvű pasziánszodat. :)
Török Á.

Frissitésekkel kapcsolatos problémák 2019 febr. 17 16:52 #2342

• ferike
  • ferike profilkép
  • Nem elérhető
  • Profi fórumozó
toroka beküldte:
ferike!
Most frissítsd a rendszert és visszakapod a magyar nyelvű pasziánszodat. :)

Köszi, mire elolvastam, már frissitettem, a passziánsz ugyan magyar, de az újabb hibák (a végén nem pakol el, előfordul, hogy hiba miatt a másik játékra váltáskor kilép,...), szóval valami nem gömbölyű a pclos házatáján, de nemcsak a passziánsznál, mert több magyaritás is hibás egy ideje.

Újabb bosszantó hiba lépett fel nemrég.
Az asztalon elhelyezett ékezetes nevű mappákat rákattintással nem lehet megnyitni, de ha rádobom a Dolphinra, akkor hibátlanul megjeleniti.
Ha belépek a "Konzole"-ba, és root módba szeretnék lépni, hibás kiírással kéri a jelszót, ( Jelsz�� ) amit elfogad, és ha mc-t inditok, kérdőjelekkel pakolja a keretet, és tele van szinte minden kérdőjellel, ami azt jelzi, hogy nem unicode utf8-ban van a rendszer, hanem valami "alapértelmezett"-ben. Lehetségesnek tartom, hogy az asztalon lévő ékezetes fájlok megnyitása is ezért hibás. Nálam minden utf-8-ra van állitva, de mégis ilyen hiba jelentkezik. Ha beállitom az utf-8-at, akkor hibátlan a konzolban az mc, de nem jegyzi meg. Ez azóta jelentkezett, amióta a lokalizálás el lett rontva, és hibás kiírások voltak (vannak).
Még keresgélem, hogy hol van hibás beállitás, mert sem a pclos vezérlőközpontban, sem a kde vezérlőpulton nem találtam meg a hibát.
Ha belépek a másik konzolba Ctrl-Alt-F1-F7-be, minden hibátlan, de a grafikus megjelenitésben vannak a fenti hibák, lehet, hogy a kde vezérlőpultnál kell keresni? Nem tudom, de keresgélek :)
Mivel régóta használom az ékezetes megnevezéseket, aminek elvileg jónak kéne lennie, nincs kedvem megváltoztatni. Régebben a lokalizációnál be lehetett állitani, hogy a Desktop az Asztal legyen, a Pictures mappa Képek mappa legyen, a Downloads mappa letöltések legyen, meg a többi is magyar legyen, ez mostanra eltünt, nem választható. Hogy lehetne visszaállitani, hogy megint jó legyen?
Tudtok valami tippet ezekre?
Utolsó szerkesztés: 2019 febr. 17 17:44 Írta: ferike.
  • Oldal:
  • 1
  • 2
Oldalmegjelenítési idő: 0.175 másodperc