Bejelentkezés

Keresés a fórumban

Kulcsszó
Rendszer üzemeltetés
  • Oldal:
  • 1
  • 2

TÉMA: BIOS túl hosszú töltés idő

BIOS túl hosszú töltés idő 2019 ápr. 15 12:59 #2348

• buszter
  • buszter profilkép
  • Nem elérhető
  • Újonc fórumozó
Laptopon bekapcsologomb megnyomasa utan fekete képernyő világít 2 percig csak hallani hogy a ventilátor pörög de semmi.
2 perc utan a hot gomb ajanlatok feljonnek... Bois/boot/repair....
Aztan a hp logo utan mar minden viszonylag gyorsan betölt.
Direkt kivettem a linux HDDt hogy nem e az a baj de nem.

LinuxMint 19
Cinnamon
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

BIOS túl hosszú töltés idő 2019 ápr. 16 06:36 #2349

• toroka
  • toroka profilkép
  • Nem elérhető
  • Adminisztrátor
  • Köszönetek: 43
Szerintem is jó felé tapogatózol. Valószínűleg a hardver ellenőrzése tart ilyen sokáig. Nekem az egy éve összerakott asztali gép kb fél percig vakarózik, mielőtt bármit is csinálna, Ha berakok egy kártyaolvasót, akkor még tovább. igaz három vinyó van a gépben.

Mivel nem tudni, hogy mikori a gép, korábban mennyire volt lassú az indulás, illetve milyen az indító: BIOS, EFI, vagy UEFI, csak szurkolni tudok. Azt érdemes lenne megnézni, hogy a firmware frissíthető-e. Tapasztalatom szerint sajnos a laptopoknál a BIOS kezelésére elég korlátozott eszközök vannak. (A régi ACER-emen semmit sem lehet csinálni. A Fujitsu-Siemens-emen - már nincs nálam - sem volt túl sok lehetőség a BIOS mókolására.

Több ötletem nincs.
Török Á.

BIOS túl hosszú töltés idő 2019 ápr. 16 17:13 #2350

• buszter
  • buszter profilkép
  • Nem elérhető
  • Újonc fórumozó
ami kiderult
EFI win 10
boot sorrend
sdd 0 win10
hdd 2 linux mint
hdd 3 regi win 10 amit mar letoroltem de megmaradt a boot szektor amit nem tudom hogyan tuntessek el . (( gondolom ez okozza a gondolkozasi idot ill meglehet hogy ez

ha megcserelem a boot sorrendet hogy a linuxnak a grub ja jojjon be ... mert van ... akkor a linux automatikusan elindul grub on keresztul de ha a Win10 et valasztom akkor EFI hiba. kek nagy kepernyo boot meg EFI hiba kodokkal ....
boot sorrend visszacserelese utan megint minden a regi de nem tudok bootolni linuxal csak akkor ha F9 el a bot valaszto menubol kiva;asztom a linuxot es ezutan bejon a linux grubja.

rendet kellene rakni a boot ill grub es EFI kavarodas kozott.

hogyan tudnak kideriteni hogy mi hol van ? grub jo e ? esetleg linuxot efi vel osszerakni ? vagy win efit lecserelni a grubra?

LinuxMint 19
Cinnamon
Utolsó szerkesztés: 2019 ápr. 16 17:21 Írta: buszter.

BIOS túl hosszú töltés idő 2019 ápr. 16 17:22 #2351

• buszter
  • buszter profilkép
  • Nem elérhető
  • Újonc fórumozó
mindhjart csinalok par kepet, miket ir ki

LinuxMint 19
Cinnamon

BIOS túl hosszú töltés idő 2019 ápr. 17 10:43 #2352

• buszter
  • buszter profilkép
  • Nem elérhető
  • Újonc fórumozó
01 - ilyen a biosom vagy miez ... hatha fontos
02 - erdeti boot order .... az utolso pozicion ami van az a system le van torolve de a boot sektor bent maradt.
03 - boot order ha a linux van elol
04 - linux grub
05 - hogyha a linux bootol be es grub bol inditom a win10 et akkor ez jon be. mar kiprobaltam az osszes opciot ebbol amit felajanl.
06 - win10 ssd particio kiosztesa
07 - linuxos hdd , ezen volt egy win10 particio is de letoroltem win10 et . de a bootja megmaradt de nem merem letorolni ami itt van
08 - linux igy latja a particiokat

LinuxMint 19
Cinnamon

BIOS túl hosszú töltés idő 2019 ápr. 17 15:58 #2353

• toroka
  • toroka profilkép
  • Nem elérhető
  • Adminisztrátor
  • Köszönetek: 43
Mindhárom vinyó belső? Én lekötném a vinyókat és egyszerre csak egyet tennék bele, hogy lássam, lassul-e valamelyiktől. Lehet, hogy valamelyik vinyó fogja meg a rendszered. Nálam az egyik Kubuntu telepítésem fogta meg a betöltést már a BIOS után azzal, hogy végigellenőrizte a vinyókat. Azóta azt a rendszert már leszedtem

Amúgy a Win 10 tolt ki velem a múltkor rendesen. A rendszerek közötti adatátvitelre ntfs partíciót használtam, azon volt a thunderbirdös levelezés-könyvtáram is. Amíg nem tettem fel Win 10-et - egy-két hardvernek kell - addig mindhárom linuxos rendszeremből ugyanazt a könyvtárat kezelte az adott Thunderbird. A Win kisajátította magának és utána nem tudta a Thunderbird kezelni, hacsak helyre nem állítottam Windows alatt a partíciót. Most átraktam Ext4-re a partíciót és visszamásoltam a levelezés könyvtárát is. A WIn nem látja, tehát nem bántja.
Török Á.
Utolsó szerkesztés: 2019 ápr. 17 16:18 Írta: toroka.
  • Oldal:
  • 1
  • 2
Oldalmegjelenítési idő: 0.059 másodperc