Bejelentkezés

Keresés a fórumban

Kulcsszó
Ablakkezelők

TÉMA: Saját CLI felület Ncurses helyett

Saját CLI felület Ncurses helyett 2018 febr. 19 05:15 #2276

• FossilCodger
  • FossilCodger profilkép
  • Nem elérhető
  • Arany fokozatú fórumozó
  • Köszönetek: 6
Sziasztok, haladok ám egész szépen: nem vagyok reménytelen gyerek, mert eljutottam arra a döbbenetes felismerésre, hogy az ncurses olyasmi, amit nem én találtam ki! Iszonyatos!

Nem is lehetett e felismerésemnek más következménye, mint hogy sürgősen megfogalmazódott elmémben a szándék hogy írjak valami saját effélét. Konkrétan: Egy komplett CLI ablakozórendszert, természetesen olyat ami a saját programjaimat is tudja kezelni! Utóbbi elvileg magától értetődő kéne legyen, gyakorlatilag azonban nem az, amiatt nem, mert az én programjaim teljesen másképp kezelik a színinformációkat, mint ahogy az szokásos. Ennek oka, hogy egyszerűen gyűlölöm és utálom a mindenféle hülye Escape vezérlőszekvenciákat... Van belőlük annyi mint égen a csillag, teljes az összevisszaság, a hosszuk se azonos, sőt, még az se biztos hogy legalább mi a legutolsó lezáró karakterük...

Na mindegy, szóval, nálam e CLI felület alapból 256 színű lesz, normálisabb helyeken ez már ugye támogatva van. Örömmel közölhetem, hogy az alapokkal már megvagyok: működik remekül az interprocessz kommunikáció, magyarán a fork, a shared memory kezelése meg ilyesmik. Ez amiatt fontos, mert azért ez ám nem a közönséges ncurses koppintása. Nálam ez most úgy megy hogy a progi forkolja magát, és a child processz végzi periodikusan a megjelenítést. A megjelenítés mellett a renderelést is. Ugyanis alapból 256 darab karakteres képernyő áll rendelkezésre, ezekből állítja elő a végső képet, figyelembe véve a takarásokat, meg hogy melyik ven egyáltalán bekapcsolva, hol van épp látható fázisban a kurzor meg ilyesmi. Aztán megjeleníti. Az egésznek lesz különben saját szkriptnyelve is, amin programozni lehet majd, mondjuk hogy pluginokat is írni hozzá meg minden...

Már eddig is szép jókora saját rutincsomagom van, mert szeretek minél inkább független lenni mások szoftvereitől, ez most nagy lépés lesz előre ezen az úton.

Programming is like using toilets; you can't say you are done until paperwork's finished!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Oldalmegjelenítési idő: 0.091 másodperc